Telefon alarmowy 502 518 855
Kątna 7, gm. Długołęka (ok. Wrocławia) woj. dolnośląskie
GPS 51.132185 N 17.284803 S
Telefony: 71 3147566, woj. opolskie: 667 993 993
JAK MOŻESZ POMÓC

 

 

W chwili gdy powstawał ośrodek wiele osób i instytucji deklarowało swoją pomoc...

Dzisiaj niemal całościowe utrzymanie ośrodka spoczywa na nas, zaś podopiecznych przybywa. Większość zwierząt, które trafiają do ośrodka wymaga niejednokrotnie drogiego leczenia, stałej opieki, często dość drogiego i specyficznego żywienia. Do tego należy doliczyć koszty paliwa, gdyż często zdarza się, że po poszkodowane zwierzę trzeba udać się samochodem i przetransportować na miejsce – nawet kilkadziesiąt kilometrów. Pobyt zwierzęcia w ośrodku i jego rehabilitacja może trwać nawet do kilku miesięcy. W tym czasie należy je wyżywić, dostarczyć odpowiednie lekarstwa, kosztowne suplementy. Po tym okresie zdrowe zwierzę wypuszczane jest na wolność. Te najbardziej schorowane, poranione oraz inwalidzi, którym nie udałoby się przetrwać w naturalnym środowisku, pozostają tutaj do końca swoich dni i wymagają specjalistycznej oraz stałej opieki. Naszych weteranów możesz poznać tutaj.

Koszty ich utrzymania (pożywienie, lekarstwa, zapewnienie schronienia w postaci woliery, czy osobnego boksu) niekiedy przewyższają nasze możliwości finansowe. Koszt dzienny utrzymania zwierzęcia w ośrodku to w zależności od gatunku i wieku 5 do 30 złotych. Tylko jeden bocian zjada dziennie około 0,5 kg mięsa lub ryb.

Dlatego zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich miłośników zwierząt oraz ludzi dobrego serca, którzy będąc wrażliwymi na cierpienie zwierząt przywożą je do nas aby pamiętali o tym, że zostawiając pod naszą opieka zwierzę generują jednocześnie koszty.

Na każdą wpłatę za usługę weterynaryjną jest wystawiany paragon lub faktura. W wypadku potrzeby wystawienia faktury proszę przesłać po dokonaniu wpłaty dane potrzebne do jej wystawienia - nazwa firmy (nazwisko i imię w wypadku osoby prywatnej) , adres, NIP na mail grabinski@katna.pl

Numer konta do dokonania wpłaty to 34 1030 0019 0109 8530 0023 2796

Copyright © 2008-2018 aitnet.pl